تعداد بازديد كننده گان در اين لحظه


افزايش محبوبيت بازار پارس

رتبه سايت

خوش آمدید

نام کاربری:

کلمه عبور:
[ثبت نام]
[ ]

منوي اصلي املاكمنوي اصلي 

رییس جمهور امریکا فرمان مقابله با حملات سایبری را صادر کرد

 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر - افزودن این مطلب به بالاترین افزودن این مطالب به سایت دنباله افزودن این مطلب به سایت کلوب ADD TO DIGG ADD TO REDDIT«کاخ سفید در پی تبادل اطلاعات امنیتی مربوط به حملات سایبری بین نهادهای امنیتی و صنایع زیربنایی کشور است.»
این خبری است که خبرگزاری آسوشیتدپرس بعد از به دست آوردن نسخه‌ای از پیش‌نویس دستور اجرایی رئیس جمهوری آمریکا برای مقابله با تهدیدهای سایبری منتشر کرده است.

براساس این گزارش، نهادهای امنیتی موظفند اطلاعات مربوط به تهدیدهای سایبری را در اختیار شرکت‌هایی بگذراند که صنایع زیربنایی کشور را تحت کنترل دارند.
به گزارش آسوشیتدپرس وزارت امنیت داخلی آمریکا بر تلاش‌های دو طرف برای تبادل اطلاعات نظارت می‌کند تا مطمئن شود شرکت‌های در معرض خطر کاملا در جریان این مخاطرات هستند.

نیمه تابستان امسال، تلاش حزب دموکرات و برخی جمهوری خواهان برای تدوین قوانین مربوط به مقابله با تهدیدهای سایبری بی‌نتیجه ماند.
با مخالفت جمهوری‌خواهان برای تصویب قانونی در این زمینه، عده‌ای از لزوم صدور فرمان اجرایی رئیس جمهوری برای عبور از بن‌بست قانونی صحبت کردند.

در همین حال مقامات آمریکایی روز جمعه گفتند تعدادی از بانک‌های آن کشور در هفته جاری مورد حمله هکرهایی قرار گرفته‌اند که مظنون به دریافت حمایت‌هایی از دولت ایران هستند.
در روزهای سه شنبه و چهارشنبه گذشته بانک‌های Capital One و BB&T مورد حمله هکرها قرار گرفته و مشتریان این بانک‌ها امکان دسترسی به سایت‌های آنها را از دست دادند.
هر چند که به حساب‌های مردم آسیبی نرسید، بانک‌ها قادر نبودند که به طور کامل از پس حمله هکرها برآیند.

این در حالی است که یک گروه هکر از پیش اعلام کرده بود که سایت‌های این بانک‌ها را مورد حمله قرار خواهد داد.
به ادعای مقامات آمریکایی، حمله به سایت‌های شرکت‌های نفتی آمریکایی در عربستان سعودی و قطر توسط هکرهایی انجام گرفته که مورد حمایت دولت ایران بوده‌اند.
مدیر عامل بانک PNC هم دیروز گفته بود که معتقد است حمله هکرها به سایت بانک او در ماه گذشته توسط ایران سازماندهی شده است.

با این همه متخصصان حملات سایبری می‌گویند بخش عمده این حملات از چین است.

در نیمه‌های ماه سپتامبر یک وب سایت آمریکایی سندی را منتشر کرد که مدعی بود پیش‌نویس دستور اجرایی باراک اوباما برای مقابله با حملات سایبری است.
گفته می‌شود تمرکز این دستور بر تقویت امنیت سیستم‌های کامپیوتری و شبکه‌های زیربناهای کلیدی آمریکاست به شکلی که آنها را از حمله‌های احتمالی سایبری در امان نگه دارد.

جیمز لوییس، مدیر تکنولوژی مرکز مطالعات بین‌الملل و استراتژیک به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته «دستور رئیس جمهوری برای انتقال اطلاعات به بخش‌هایی که زیربناهای حیاتی آمریکا را اداره می‌کنند برای کاهش نگرانی‌های این بخش است.»

لئون پنتا وزیر دفاع آمریکا هفته گذشته گفته بود بازیگران خارجی در عرصه سایبری سیستم‌های کنترل کامپیوتری تاسیسات شیمیایی، آب و برق، و حمل و نقل آمریکا را هدف گرفته‌اند.
آقای پنتا در عین حال گفته بود ارتش می‌داند در چه مواردی این بازیگران توانسته‌اند کنترل این سیستم‌ها را برای مدت مشخصی دراختیار بگیرند.

وزیر دفاع آمریکا اخیرا در سفر به چین قصد داشت به شکل گسترده درباره حملات سایبری به آمریکا با همتای خود صحبت کند اما به نتیجه چندانی نرسید.


توسط : محمدرضا عطوان - شنبه 29 مهر 1391 - 16:15:07    خواندن / ارسال نظرات :0

کسپرسکی سیستم عامل می‌سازد

 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر - افزودن این مطلب به بالاترین افزودن این مطالب به سایت دنباله افزودن این مطلب به سایت کلوب ADD TO DIGG ADD TO REDDITشرکت روسی کسپرسکی قصد دارد برای مقابله با حملات و آسیب‌های هکر‌ها و بدافزار‌ها برای برخی صنایع، سیستم عامل ویژه بسازد.


شرکت کسپرسکی تصمیم گرفته برای مقابله با آسیب‌هایی که از سوی هکر‌ها به صنایع برخی کشور‌ها وارد می‌شود، یک سیستم عامل اختصاصی بسازد.

یوگن کسپرسکی، مدیر عامل لابراتوار کسپرسکی که در زمینه طراحی و عرضه آنتی ویروس و راهکارهای امنیتی شهرت دارد، درباره این سیستم عامل گفته است: این سیستم عامل شبیه ویندوز یا مک نخواهد بود، بلکه دارای یک لایه امنیتی ویژه خواهد بود که پیوسته مشکلات سیستم را کنترل و بدافزار‌ها را قرنطینه می‌کند.

وی همچنین گفته است: سیستم عامل اختصاصی ما طراحی دقیقی خواهد داشت و برای حل مشکلات بسیار خاص و ویژه توسعه خواهد یافت و نه برای انجام بازی‌های رایانه‌ای، تدوین فیلم‌های مربوط به تعطیلات یا وقت گذرانی در شبکه‌های اجتماعی.

کسپرسکی افزوده است: ما در حال طراحی نرم افزار خاصی هستیم که هیچ برنامه ناشناخته و نامعلومی را اجرا نکند. این مسئله بسیار مهمی است که این نرم افزار نتواند برنامه‌های شرکت ثالث را اجرا کند و یا اجازه دهد چنین برنامه‌هایی به به سیستم عامل رایانه کاربران نفوذ کند.

براساس این گزارش سیستم عامل اختصاصی کسپرسکی بیشتر برای استفاده در کسب و کارهای صنعتی ساخته خواهد شد.
نیروگاه‌های هسته‌ای، نیروگاه‌های تامین انرژی، تاسیسات کنترل حمل و نقل، سیستم‌های مالی و ارتباطات راه دور از جمله کسب و کارهای صنعتی است که سیستم عامل کسپرسکی از آنها پشتیبانی خواهد کرد.

این سیستم عامل از نفوذ بدافزار‌ها به شبکه‌های توزیع انرژی، وشبکه‌های تلفن جلوگیری خواهد کرد و اجازه سرقت اطلاعات حساس و مهم در این زمینه‌ها را به بدافزار‌ها نخواهد داد.
 


توسط : محمدرضا عطوان - شنبه 29 مهر 1391 - 16:12:28    خواندن / ارسال نظرات :0

امنیت کاربران بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان، افزایش می‌بابد

 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر - افزودن این مطلب به بالاترین افزودن این مطالب به سایت دنباله افزودن این مطلب به سایت کلوب ADD TO DIGG ADD TO REDDITپایگاه اینترنتی فیس‌بوک، بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان، از آغاز همکاری های امنیتی خود با شرکت Panda Security، یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه حفاظت از اطلاعات و تجهیزات رایانه‌ای خبر داد.

این همکاری در راستای طرح جدید این شبکه اجتماعی، برای افزایش امنیت کاربران اینترنت و نیز کاهش مخاطرات امنیتی موجود در بخش‌های مختلف این شبکه بزرگ اینترنتی انجام می‌شود و طی آن علاوه بر ارائه ابزار و نرم‌افزارهای امنیتی رایگان برای کاربران فیس‌بوک،‌ دسترسی بخش امنیت این شبکه اجتماعی به پایگاه‌های اطلاعات امنیتی پاندا امکان‌پذیر می‌شود و قدرتمندترین راهکارهای اینترنتی ضدبدافزار و ضدنفوذ خود برای جست‌وجوهای اینترنتی را در اختیار بیش از یک میلیارد کاربر فیس بوک قرار می‌دهد.


جو سالیوان، مدیر بخش امنیت فیس‌بوک می‌گوید: حالا تمام کاربران فیس‌بوک می‌توانند از فناوری‌های قدرتمند شرکت امنیتی پاندا برای حفاظت در برابر بدافزارهای اینترنتی و همینطور راهکارهای مؤثر این شرکت برای جست‌وجوی امن در اینترنت بهره ببرند و این امیدواری ما را برای افزایش امنیت عمومی و خصوصی در بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان را افزایش می‌دهد.

یکی از فناوری‌های مورد توجه بخش امنیت فیس‌بوک، فناوری هوش یکپارچه پاندا (Collective Intelligence) است که یک سرویس امنیتی مبتنی بر تکنولوژی ابر محسوب می‌شود.

روزانه توسط همین روش هوشمند، ‌به طور میانگین ۷۳۰۰۰ گونه کاملاً جدید از ویروس‌ها و بدافزارهای اینترنتی کشف و به طور خودکار طبقه‌بندی می‌شوند.
این بدافزارها می‌توانند شامل لینک‌های آلوده اینترنتی و یا فایل‌های ویروسی باشند که بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی ناآگاهانه به تکثیر و انتشار آنها می‌پردازند و امنیت عمومی شبکه اینترنت را کاهش می‌دهند.


توسط : محمدرضا عطوان - جمعه 28 مهر 1391 - 14:26:38    خواندن / ارسال نظرات :0

رکورد فروش تبلت‌های آندرویدی شکسته شد

 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر - افزودن این مطلب به بالاترین افزودن این مطالب به سایت دنباله افزودن این مطلب به سایت کلوب ADD TO DIGG ADD TO REDDITنزدیک به ۳ ماه از عرضه اولین تبلت گوگل می‌گذرد و جست‌وجوگر قدرتمند اینترنتی موفق شد لقب پرفروش‌ترین تبلت آندرویدی را از آن خود کند.

بیست و هفتم ماه جولای سال جاری میلادی بود که گوگل اولین تبلت خود با عنوان Nexus 7 را به بازار عرضه کرد.
از آن زمان تا به حال این تبلت رکورد فروش همه تبلت‌های آندرویدی موجود در بازار را شکسته است.


هر چند که آمار نشان می‌دهد این تبلت فاصله زیادی تا آمار فروش آی‌پدهای اپل را دارد اما گوگل نشان داد معرفی یک تبلت ارزان‌قیمت، می‌تواند فروش محصولاتی نظیر Transformer Prime ایسوس و Galaxy Tab سامسونگ را تحت تاثیر قرار دهد.

کارشناسان بازار پیش‌بینی می‌کنند بازار تبلت‌های ارزان قیمت در آینده نزدیک حسابی داغ می‌شود.
علاوه بر این تقاضا برای خرید تبلت‌‌های با ابعاد کوچک‌تر هم بیشتر خواهد شد.


توسط : محمدرضا عطوان - سه شنبه 25 مهر 1391 - 17:25:59    خواندن / ارسال نظرات :0

گوگل ابزارهای جست‌و‌جوی جدیدی برای کسب‌وکار‌ها عرضه کرد

 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر - افزودن این مطلب به بالاترین افزودن این مطالب به سایت دنباله افزودن این مطلب به سایت کلوب ADD TO DIGG ADD TO REDDITشرکت گوگل ابزار جست‌و‌جوی جدیدی برای کسب‌وکار‌ها عرضه کرده است که شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر به کمک آن می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود را در بین بیش از یک میلیارد سند ذخیره شده جست‌و‌جو کنند.

 به نقل از وب سایت eweek، شرکت گوگل از ابزارهای جدید ویژه کسب‌وکار‌ها رونمایی کرده است که شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر به کمک آنها می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود را به آسانی در میان حجم وسیعی از داده‌های ذخیره شده بر روی پایگاه‌های مختلف جست‌و‌جو کنند. 

این ابزار‌ها نسخه جدیدی از راهکارهایی است که شرکت گوگل بیش از ده سال است برای کسب‌وکارهای تجاری می‌کند.

این ابزارها که Google GSA ۷. ۰ نام دارد، داراری ترکیبی از قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید در این زمینه است.

مثلاً این ابزار‌ها با خدمات ترجمه گوگل یکپارچه شده و بیش از ۶۰ زبان زنده دنیا را پشتیبانی می‌کند.

کسب‌وکارهای کاربر به کمک این ابزار‌ها می‌توانند اطلاعات ذخیره شده خود در هر جایی، از گوشی‌ها و رایانه‌های لوحی گرفته تا رایانه‌های دسکتاپی جست‌و‌جو کنند.

حتی می‌توانند برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود داده‌هایی را که از طریق فناوری پردازش ابری ذخیره کرده‌اند و یا محتویات شبکه‌های اجتماعی را جست‌و‌جو کنند. 

ویژگی دیگر این ابزار‌ها این است که گوگل آنها را با نرم‌افزارهای SharePoint ۲۰۱۰ مایکروسافت یکپارچه کرده است. 

کاربران به کمک این قابلیت می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود بر روی این نرم‌افزار را مستقیماً از طریق رابط کاربری آن جست‌و‌جو کنند.
 
این ابزار‌ها از بیش از ۲۲۰ فرمت مختلف پشتیبانی می‌کنند که اچ.تی.‌ام.ال، پی.دی.اف، آفیس مایکروسافت، لوتوس و پست اسکریپت از جمله آنها است.

شرکت گوگل ابزارهای جدید خود را با قیمت سالانه ۱۵ هزار دلار در اختیار کسب‌وکارهای متقاضی قرار می‌دهد.

البته کسب‌وکار‌ها برای استفاده از آنها باید قراردادهای دو یا سه ساله با گوگل ببندند.


توسط : محمدرضا عطوان - يكشنبه 23 مهر 1391 - 16:10:38    خواندن / ارسال نظرات :0
برو به صفحه   <<        >>  

جديدترين خبرهاي آرشيو شده

شاخه های اخبار

درج آگهي در سايت بازار پارس رايگان است و مسئوليت آن با آگهي دهنده مي‌باشد
با توجه به تعداد زياد آگهي در بازار پارس، لطفا در كسب اعتبار و اعتماد آگهي دهنده، دقت كافي مبذول داريد
شماره تلفن دفتر وب سايت بازار پارس: 2260443(641)98+ تماس در ساعات اداري شنبه الي پنج شنبه